فیجت ضداسترس چیست؟

فیجت ضداسترس چیست؟

فیجت ضداسترس چیست؟

فیجت زیر مجموعه از گجت هایی است که با عنوان وسایل سرگرم کننده و ضد استرس شناخته میشوند. دارای شکلی اسفنجی هستند و بافتی نرم دارند. بنابراین به راحتی در دستان شما قرار می‌گیرند. از نظر روانشناسان، بازی با فیجت باعث می‌شود تا نگرانی‌ها و اضطراب‌های درونیتان کاهش یابد.فیجت در انواع مختلفی تولید شده است که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

فیجت ضداسترس چیست؟
فیجت ضداسترس چیست؟

کاربرد فیجت چیست؟

این وسیله برای کودکان و بزرگسالان در همه رده های سنی کاربرد دارد. روانشناسان معتقدند این گونه وسایل سرگرمی برای تمرکز و کاهش اضطراب و فشار عصبی مفید میباشدو بازی کردن با آنها باعث تخلیه استرس و فشار عصبی در افراد میشود. درواقع می‌توان گفت این وسایل سرگرمی به طرز شگفت انگیزی فشار عصبی را برطرف می‌کند. معمولاً این نوع گجت ها حالت چندکاره دارند و به طرز عجیبی می‌توانند باعث سرگرمی افراد شوند. فیجت ضداسترس چیست؟

انواع فیجت

فیجت خامه ای چیست؟

این نوع گجت بسیار نرم و لطیف است و وقتی آن را در دست میگیرید و فشار میدهید درون آن حالت خامه ای دارد و همین جنس لطیف آن باعث میشود که پس از استفاده از آن احساس آرامشی در شما ایجاد شود. انواع فیجت خامه ای مانند فیجت مانستر، فیجت موش، فیجت توپ کهکشانی ، فیجت بستنی و… می باشد.

فیجت ضداسترس چیست؟

فیجت آدامسی چیست؟

این محصول شامل یک عدد عروسک است که معمولا به شکل حیوانات مختلف است که با فشار دادن آن عروسک آدامس باد میکند. فیجت آدامسی گوریل،فیجت آدامسی گاو ، فیجت آدامسی خرگوش و…

فیجت ضداسترس چیست؟

فیجت فشاری یا پرشی چیست؟

شما با فشردن این محصول شاهد تغییر حالت آن میشوید مثلا با فشردن فیجت لونه سگ ، سگ از داخل لانه به بیرون میپرد، و یا با فشردن فیجت قورباغه، قورباغه از درون لانه خود به بیرون میپرد.

فیجت ضداسترس چیست؟

فیجت پاپیت چیست؟

پاپیت (pop it) یا پاپت مانند پلاستیک حباب‌دار است. با فشار دادن حباب‌ها، صدای تق تق آرامش بخشی می‌شنوید. هیچ کسی را پیدا نمی‌کنید که عاشق ترکاندن حباب‌های پلاستیک حباب‌دار نباشد. پاپیت هم برای القای حس خوب ترکاندن پلاستیک حباب‌‌دار ساخته شده است. با این تفاوت که حباب‌های پاپیت هیچوقت تمام نمی‌شوند. با فشردن حباب‌های یک طرف پاپیت، حباب‌های طرف دیگر آن برجسته می‌شوند.

فیجت ضداسترس چیست؟

فیجت اسپینر چیست؟

Fidget spinner به لحاظ لغوی ترکیبی از دو کلمه فیجت به معنای بی قراری و اسپینر به معنی وسیله ای است که می چرخد، می باشد. کافی است که اسپینرها را در دست بگیرید، بین انگشت شست و اشاره خود نگه دارید و آن را تکان دهید تا بچرخد. برخی از مدل ها در حین چرخیدن نوری از خود ساتع می کنند. فیجت ضداسترس چیست؟

راهکار دیگر این اسـت کـه اسپینر را روی میز صاف قرار دهید. انگشت اشاره خودرا روی مرکز آن بگذارید. سپس پره های اسپینر را بچرخانید و حدود دو دقیقه از چرخش خودکار آن لذت ببرید.

فیجت ضداسترس چیست؟

در پایان

اگر دچار استرس و اضطراب روزمره هستید و میخواهید با وسیله ای استرس خود را کاهش دهید میتوانید از سایت شادزی انواع فیجت ضداسترس و لوازم سرگرمی را خریداری کنید و هر کجای ایران که باشید درب منزل تحویل بگیرید. همچنین میتوانید انواع راهکار برای کاهش استرس را در این مقاله مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید